Základní umělecká škola Břeclav
Křížkovského 4, příspěvková organizace

Výtvarný obor

Studium výtvarného oboru se skládá z teorie a praxe, které neodmyslitelně patří k sobě. Zaměřujeme se na výtvarnou kulturu, kultivaci výtvarného myšlení a kritického hodnocení a sebehodnocení.

V praxi se zabýváme zvládnutím různých technik z plošné tvorby (kresba, malba, grafika, kombinované techniky, koláže, …), prostorové (keramika, sádra, dřevo,…), objektové (práce s různými materiály) a akční a nových médií (fotografie, digitální tvorba).

Součástí studia je i zaměření na talentovou přípravu na střední či vysoké umělecké školy, návštěva českých i dalších evropských muzeí a galerií, odborné výjezdy za kulturou a plenéry.

Vyučující výtvarného oboru

  • Mgr. Andrea Vašíčková
line

Talentové zkoušky

Žáci jsou ke studiu na ZUŠ přijímáni na základě úspěšného vykonání talentové zkoušky a doporučení přijímací komise. U talentové zkoušky je vyžadován doprovod zákonného zástupce zájemců o studium.

Pro školní rok 2023/2024 je vypsán termín talentových zkoušek od 5. – 9. června 2023. Talentové zkoušky pro pobočky Podivín a Rakvice se uskuteční v termínu 8. – 9. června 2023 na pobočce ZUŠ v Podivíně.

Podivín a Rakvice

Břeclav

Výběr oboru talentové zkoušky pro Břeclav:

Pokud Vám nevyhovuje žádný z uvedených termínů (např. děti jsou na škole v přírodě), kontaktujte nás se žádostí o individuální termín na e-mailu: zastupce@zusbreclav.cz